Ödül Töreni

                    UMRAN DERGİSİ MAKALE YARIŞMASI SONUÇLANDI                       Dereceye Girenlere Törenle Ödülleri Verildi 

 Umran dergisi tarafından düzenlenen “Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” konulu Ödüllü Makale Yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin değişik illerinden, çeşitli kesimlerden ve seviyeden yoğun katılımın olduğu yarışmada dereceye girenlere ödülleri 22 Kasım 2014 cumartesi günü İstanbul Araştırma ve Kültür Vakfı’nda törenle verildi. Ödül Töreni’ne MÜSİAD eski genel başkanı Ömer Bolat, Başbakanlık Başdanışmanı Kani Torun, Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Can, Prof. Dr. Zeki Parlak katıldı.

Ödül Töreni için hazırlanan program Uluslar arası Fatih Anadolu İHL öğrencisi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’li Abdülkadir Ali tarafından okunan Kur’ân’la başladı. Arkasından yarışma konusuyla bağlantılı olarak hazırlanan aynı konulu slayt gösterimi yapıldı. Umran dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şemseddin Özdemir yirmi üç yıldır yayınlanan ve 243. sayıya ulaşan, saygın bir yer edinmiş Umran dergisinin misyonundan bahisle, İslâm’ın anlaşılıp yaşanması için düşünce, kültür, eğitim içerikli yazılar, Türkiye’nin çok çeşitli gündemlerine, Dünyanın ve İslâm coğrafyasının yaşadıklarına ve geleceğine ilişkin dosyalar ele aldığına vurgu yaptı. Özdemir, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden her kesimden ve her seviyeden katılımın gerçekleştiği Makale Yarışması’na gösterilen yoğun teveccühten dolayı bütün katılımcılara, dereceye girenlere, samimi özverili değerlendirmeleri dolayısıyla Ömer Bolat, Temel Hazıroğlu, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, Cevat Özkaya, Zeki Parlak, İsmail Kılıçarslan’dan müteşekkil yarışma jürisine ve seçkin izleyici topluluğuna teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Ve programın esas bölümüne, Ödül Töreni’ne geçildi. Makale Yarışması’nda dereceye girenlere sırasıyla ödülleri ve plaketleri takdim edildi

     Birincilik Ödülü: 

      “Kapitalizm, Zenginliğin Bölüşüm ve Sosyo-Ekonomik Devinimler” makalesiyle

     Muhammed Harun Saygılı’ya (İktisatçı iş adamı, İstanbul) Ömer Bolat

     İkincilik Ödülü:

     “Gelir Dağılımına Müslümanca Bir Bakış” makalesiyle Alpaslan Akkurt’a (Bilim,  

      Sanayi ve Teknoloji Bak. AB Uzmanı, Ankara) Kani Torun

      Üçüncülük Ödülü:

    “Post-Endüstriyel Dönüşüm Sürecinde Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk”  

     makalesiyle Coşkun Aytaş’a (İstanbul Üniv. İktisat Fak. üçünü sınıf) Cevat

     Özkaya

    Mansiyonlar:  

    “Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” makalesiyle Prof. Dr. İlhan Akkurt’a

     (Kimya mühendisi, yazar, Çanakkale),

    Toplumsal Adalet, Gelir Dağılımı ve Yoksulluk” makalesiyle Mehtap Nur Öksüz’e

     (Tevfik İleri Anadolu İHL son sınıf, Ankara)

     Küreselleşme ve Ekonomi” makalesiyle İsmail Kasongo Lubaba’ya (Uluslar arası

     Fatih Anadolu İHL son sınıf, İstanbul, Kongo Cumhuriyeti’li) Prof. Dr. Zeki

     Parlak tarafından verildi.

Umran dergisi Makale Yarışması Ödül Töreni tamamlandıktan sonra izleyiciler ve katılımcılar çay ve ikramlar eşliğinde AKV Konferans Salonu’nda program vesilesiyle açılan “Yoksulluk”  temalı resim sergisini gezdiler. Ayrıca dereceye giren yazıların yer aldığı bir de Kitapçık hediye olarak dağıtıldı.

 


 • Sayı: 358
 • Sayı: 357
 • Sayı: 356
 • Sayı: 355
 • Sayı: 354
 • Sayı: 353
 • Sayı: 352
 • Sayı: 351
 • Sayı: 350
 • Sayı: 349
 • Sayı: 348
 • Sayı: 347